MTI Hakkında

NLP, Koçluk, EFT, Reiki gibi kişisel müdahale ve gelişim  teknikleri günümüzde dünya çapında hızla yayılmaktadır ve bu durum eğitim kalitesinin korunabilmesi için bazı standartların uygulanmasını zorunlu kılmaktadır.

MTI, standartlara uygun hizmet veren uzmanları bir araya getirerek, onlara uluslararası yetkinlik kazandırmayı amaç edinmiştir. Standartların uygulanması ve uzmanların bu düzeyde denetlenmesi, onlardan hizmet alan kişilerin haklarının korunabilmesi için de takip edilmesi gereken bir yoldur. Bu amaçla kuruluşumuz, birçok ülkede temsilcilikler vererek dünya çapında kalitenin korunduğu bir ağ oluşturmaktadır. Temsilcilikler sayesinde, her ülkede standartlara uygun hizmet veren uzmanlar, uluslararası geçerlilikte MTI sertifikalarını verme yetkisi kazanmakta ve bu sayede hizmetlerinin geçerliliğini ortaya koymaktadırlar.

MTI, Mind Training Institüte, kuruluş amacıyla kişisel gelişimin, koçluğun ve bütünüyle insan hayatının önemini korumak amacındadır. İnsanların sahip oldukları meziyetlerin yanı sıra hayatlarına müdahale etme becerilerini geliştirme yolunda çıktıkları bu yolculukta onlara danışmanlık yapacak olan koçların, NLP uzmanlarının, terapistlerin gerçekten onlara faydalı olabilmesini sağlamak; danışanları kendilerine uygun ve doğru insanlarla çalıştırmak ve belki de en önemlisi toplumsal ve medeniyet olarak kalkınmak için yetkin uzmanlarla yapılan gelişim çalışmaları paha biçilemezdir.

Kişisel gelişim uzmanlarının bu kadar önemli ve değerli olmalarının bir nedeni de tüm koçlar ve uzmanlar insana insan olduğu için değer vererek yola çıkar ve ikinci adımda toplumsal ve sonrasında da medeniyet olarak kalkınmayı temel alırlar. MTI, felsefeleri arasında şimdinin önemini vurgulayan yaklaşımlara bakıldığında, geleceği oluşturan şuandır. Şimdi ne yaparsanız geleceğiniz bu doğrultuda şekillenir. İşte bu düşünceyle attığı her adımın değerini bilen, geleceği şekillendiren yaklaşımlarda bulanan ve şimdiden gelecek nesilleri düşünebilen ileri görüşlü, dikkatli ve duyarlı uzmanlar MTI en değerli ve vazgeçilmez yol arkadaşlarıdır.

Sizde bizim yol arkadaşlarımız gibi seçkin ve ne yaptığını bilen uzmanlardan olmak, insanoğlunun özüne ulaşmak, yaptığınız işlerde mutlu ve başarılı olmak istiyorsanız, biz sizi yanımızda takım arkadaşımız olarak görmeye hazırız.

Ya da sizde hayatınızdaki başarılarınızı taçlandırmak, elit ve seçkin uzmanlarla gerçekten isteklerinizin gerçekleşebildiği, kaliteli ve size uygun bir yaşam istiyorsanız, onu bir hayal olmaktan çıkarıp arzularınızın hayata geçtiğini görmek için sizin için en uygun uzmanı veya koçu bulabileceğimizi garanti ediyoruz. Kişisel gelişim bir iş değil, uzmanlıktır.       

MTI tüm eğitmen, koç ve uzmanların sürekli gelişim, değişim, vizyon ve misyon sahibi olması; en iyi şekilde eğitilmiş, deneyimli ve başarı olması; danışanlara en yüksek faydayı kazandırması için ortaya koyduğu etik ve standartlarla dünya çapında bir organizasyon ve birliktir. MTI insanların zihninde güven, kalite ve başarı olarak şekillendiği ve bu işe veya bu hizmetleri almaya karar veren herkes için ilk tercih olduğu için, MTI takımının içinde olmak için tüm mentörler, koçlar, eğitmenler, uzmanlar ve trainerlar can atmaktadır. Her başvurmak isteyenin başvurusunun kabul edilmediğini övünerek söylüyoruz. Çünkü MTI elit bir birlikteliktir. MTI ın bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan siz sevgili danışanlarımıza, MTI a duyulan güveni boşa çıkarmayan mentörlerimiz, koçlarımız, eğitmenlerimiz, uzmanlarımız ve trainerlarımızın her birine, bu sistemi, bir birlik ve organizasyon olarak bugünlere getiren kuruculara çok teşekkür ederiz.

Sizin için yola çıkıyoruz. Yolunuz bizimle kesiştiği için çok mutluyuz.